15 Temmuz

14 Temmuz 1976’yı, 15 Temmuz’a bağlayan gecenin 01:50’sinde hepimizin arz-ı endam ettiği dünyamıza geldim. (Çok klişe oldu ama idare ediverin)

Geçen yıllarıma baktığımda sevincinden hüznüne, eğlencesinden acısına, kahkahasından ağlamasına hayatın içerisinde ne varsa yaşadım ya da en azından yaşamaya çalıştım. Sakın ukalalık edeceğimi zannetmeyin. “Ben oldum” demiyorum, diyemem de. Daha öğrenmem gereken bir çok şeyin olduğuna inanıyorum.

1976

Her insan gibi kimi zaman somurttum, kimi zaman ümitsizlik içerisinde kıvrandım. Bu sebeple zaman zaman etrafımdakilere sıkıntılı zamanlar, duygular yaşatmış olabilirim. Sürç-i lisan ettiysem affola.

Ama hayallerim için her zaman bir umut taşıdım…

Umut etmek insanoğlunun içindeki çok önemli bir yaşam enerjisidir bana göre.

Hayaller umudu pekiştirir…

Bu sene benim için çok ama çok farklı bir sene oldu.

Belki de 40 yaşıma dayamış olduğum merdivendeki son basamaklar beni daha bir pişirdi diyebilirim.

Her şeye rağmen yaşamak güzel.

Bugün benim doğumgünüm.

Nice mutlu seneler bana…

Evren

 

Not: Daha önce bu yazıda bahsettiğim gibi bir süreliğine ara vereceğim demiştim. Ara verdiğim süre içerisinde hayatımda önemli değişimler oldu. 2014 bana biraz farklı geldi, biraz sarsmış olsa da yıkamadı. Ama bundan sonra çok daha mutlu edeceğinden adım kadar EMİNİM.

Not2: Artık daha sık yazacağım, hayatımdan, çeşitli güzelliklerden, bilgi ve iletişim teknolojileri konusundaki tecrübelerimden…

Not3:Facebook ile alakam da, ki uzun zamandır girdiğim yok siteye, bu yazıdan sonra bitmiştir. Gerekli açıklamayı da buradan yapayım. Bir “time eater” (zaman yiyici) olan sosyal medyanın bu en büyük canavarı ile ilişkimi kesme kararı aldım. Nedenlerini niçinlerini de önümüzdeki günlerde yazacaklarım ile daha net anlayacaksınız. Eğer varsa, bu siteyi takip edenler için iletişim bilgilerim burada.

2 thoughts on “15 Temmuz

Comments are closed.