Avea ne yapıyor?

Cep telefonu ile 1998 senesinde tanıştım. İlk hattım şimdiki Vodafone olan TELSİM idi. 2001 yılında bir çok tanıdığımın TURKCELL hattı olmasından dolayı TURCELL’e geçtim ve hala da TURKCELL kullanıyorum.

2010 yılı içerisinde değerli arkadaşım, dostum Mithat AVEA kamu satış müdürü olunca şöyle fiyakalı bir numara istedim kendisinden. Ek bir hattım olsun, turkcell çekmez, sıkıntı olur, puk kodu ister, simcard bozulur felan derken bana fiyakalı bir hat temin etti sağolsun.

Şimdiye kadar da hiç kullanmıyordum AVEA hattımı. Kenarda durur, öteki telefonumun şarjı bitince bilenler arar bana ulaşırlardı.

Geçtiğimiz pazar günü (30.09.2012) bana bir SMS geldi.

“İlk 3 ay ücretsiz sonraki aylar 8 TL/ay 100 MB internet için bu mesaja EVET yazıp 8008’e gönderebilirsiniz”

İşim olduğundan mesajı gördükten sonra işlerimi bitirdim ve daha sonra mesajda denilenleri yaptım. Avea’dan herhangi bir tepki gelmedi. Neyse dedim ve ertesi gün yeniden denedim yine herhangi bir tepkime olmayınca 500’ü tuşlayarak müşteri hizmetleri ile görüştüm. Ama o da ne, müşteri hizmetleri yetkilisini öncelikle bir 7-8 dakika bekledim. Sürekli AVEA reklamları dinledim arada da müzik çalıyor.

Müşteri temsilcisine tam ulaştım ve derdimi anlattım. DIT DIT DIT diyip NETWORK BUSY mesajı aldım.

Tekrar aradım, bu sefer işlemim için beni beklettiler sonrasında da hayatımda duyduğum en bomba durumu bana söylediler:

Evren bey, mesaj size gönderildikten sonra belli bir süresi vardı EVET yazıp 8008 e göndermeniz için. O sebeple size teklif ettiğimiz avantajın geçerliliği kalmamıştır.

Şaka mıydı bu?

Maalesef şaka değildi. Ben de veryansın edip mesaj sonuna “Teklifimizin süresi x saattir diye yazın” dedim. Tık yoktu karşımda.

Sonuç olarak %99 küsürlerde kapsama alanına aldım, kesintisiz konuştururum, mis gibi tarifeler çıkarırım vs vs vs. Hepsinin tuhaf olduğu yer AVEA. Ben de güzel ve fiyakalı numaramı diğer iki operatörden birisine taşımaya karar verdim.

AVEA bu hali ile müşteri kaybetmeye devam edecektir eminim…

One thought on “Avea ne yapıyor?

Comments are closed.