“Spiritüel Aydınlanma Eğlencesi” yazıma gelen tepkiler

Bundan bir kaç ay önce buradan da okuyabileceğiniz bir yazı paylaşmıştım. Bu yazı ile ilgili olarak özetle şunu belirtmek isterim. Duygularımı araya her hangi bir filtre koymadan içtenlikle aktarmak, spiritüel aydınlanma konusunda yapılan bazı “tuhaflıklara” dikkat çekmek istemiştim. Hatta konuyuda yurt içinde ses getiren bir olay ile bağdaştırmış, akabinde yine ünlü bir sanatçının vermiş olduğu röportajı da aktarmış yorumlarımı yapmıştım. Eğer vaktiniz varsa ilgili yazımı okumanızı öneririm.

Yazı bu sayfalarda 26.08.2014 tarihinde yayımlandıktan sonra e-posta hesabıma ağrlıklı olarak beni eleştiren, yerden yere vuran ve “eski kafalı” olmakla suçlayan kişilerin mesaj bombardımanı başladı. Cılız da olsa destekleyen ve yazdıklarımı çok doğru bulanlar da vardı.

Bu yazıyı yazmamın sebebi ise, toplum olarak bu tür saçma sapan öğretilere inanma eğiliminde ne kadar “umutsuz vaka” olduğumuzu daha da iyi bir şekilde idrak etmiş olmam.

Ankara’nın en meşhur psikolojik danışma merkezinin neden bu kadar yoğun ilgi gördüğünü artık çok daha iyi anlıyorum.

Yazıyı çok uzatmayacağım, dilerseniz gelen tepkileri aşağıda okuyabilirsiniz.

Özetin özeti şu; bu tür işleri “ekmek kapısı” olarak görüp insanlara “umut” satan ne kadar çok “egosu şişmiş” varsa üzerime çullanmışlar.

Buyrun;

 

Sayın Evren bey,

Yazdıklarınıza katılmam mümkün değil. İnsanların neye ve ne şekilde talep ettiklerini aşağılamak sizce doğru bir yaklaşım mı? Bu tür öğretilerin ne kadar kıymetli olduğunu bilemezsiniz. Bari yazılarınızla insanları zehirlemeyin!!!

 

Aferin sana! Asıl sen kendini bir halt zannediyorsun. Benim hayatımı baştan aşağı değiştiren bir kişi ile ilgili yazmış oldukların ******* inşallah.

 

Cemaatin bir parçası olduğunuzu düşünüyorum. Paralel çete ile alakanızı da en kısa sürede ispatlayacağım! Az kaldı az!

 

Yazıklar olsun size! Bu yazdıklarınızdan utanmıyor musunuz? Sepet içinde çürük elmalar elbette olacaktır. Ama bu tüm sistemin kötü ve iş yaramaz olduğunu ispatlamaz. Hem bu işten ekmek parası çıkaranları da zan altında bırakıyorsunuz. Ayıp ayıp.

 

Büyük yoga üstadımız (yazarın notu: merak eden Google’lasın) bir komploya kurban gitti. Bunu anlamak istemiyorsunuz. Siz ve sizin gibiler de büyük üstad’ın en büyük düşmanlarısınız.

 

Uyumaya devam edin siz. Bizler uyandık ve bu halimiz ile çok mutluyuz… Çatlayın!

 

Ne diyebilirim ki…

 

 

 

One thought on ““Spiritüel Aydınlanma Eğlencesi” yazıma gelen tepkiler

Comments are closed.