Quote

Köprünün altından akan sular

Yaşam penceresinden her an deneyimlediğimiz olaylar bize tecrübe olarak geri dönüyor. Bana göre hayat içerisindeki en önemli meziyetlerden biri, bu tecrübelerden ne kadar yararlandığımız ve hayatımızı anlık yada kısa dönemlik şekillendirirken tüm bunlara ne kadar önem verdiğimiz.

Yaptığımız her hatanın bedelini öyle ya da böyle bir şekilde ödüyoruz. Atalarımız buna da harika bir deyim ile cevap vermiş: “Ektiğini biçersin…”.

Bugün bu yazıyı yazıp sizlerin önüne koyuyorum belki ama bu yazının temeli çok daha eski. Onlarca kelime yazıp, ağdalı bir çok cümle kurduktan sonra defalarca sildiğim oldu. Kendi içimdeki analizlerimi bitirdim, eteğimdeki taşları döktüm, fazlalıklardan kurtuldum zaten.

Elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım. Her sene doğum günümde bu tür yazılar yazmayı alışkanlık haline getirmiştim.

Aslında okuyacaklarınız bu blogdaki ilk manifestom olacak.

Bu satırlar ile birlikte uzun bir ara vereceğim bu sayfalara.

Daha önce farklı sebeplerden dolayı vermiştim ama bu gerçekten uzun olacak…

Zaten bir daha yazmaya başlarsam eğer mutlaka önemli bir sebep okuyacağınıza emin olabilirsiniz.

Başlayalım o zaman…

Continue reading

Quote

Huzur için…

evren-cover-sea-star-on-the-beach-at-sunset-2560x1600

Siz bu satırları okurken ben ufkun güzelliğine bakacağım, güneşin doğumunu ve batışını izleyeceğim. Nefes alacağım, yaprakların rüzgarda salınmasını izleyeceğim. . .

Hayatın koşuşturması içerisinde kısa süreliğine kendi içime döneceğim. Kendimle hesaplaşacağım. Eteğimdeki taşları bir kez daha dökeceğim.

Kısa süreliğine de olsa manevi olarak huzur duyacağım bir ara veriş olacak hayatın bu acı koşuşturmasına.

2 senedir buna gerçekten ihtiyacım vardı…

Görüşmek üzere…

 

holiday